PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33200}

Kill Bill

Kill Bill: Vol. 1
7,4 378 165
ocen
7,4 10 1 378165
7,6 44
oceny krytyków
Kill Bill
powrót do forum filmu Kill Bill

Proszę by osoby które wysoko oceniają ten film napisały co im się tak bardzo podobało.
Pytam zupełnie poważnie, bo dla mnie ta produkcja momentami zakrawała wręcz na kpinę z widza. Nawet jeśli film miał być w zamierzeniu pastiszem, to są pewne granice. Forma tego filmu, praca kamery, montaż etc. miały być chyba oryginalne. Wyszło więc oryginalnie, wiadomo od razu kto nakręcił ten film. Tylko, że w tym przypadku jest oryginalnie i nic ponadto. Moim zdaniem ten film nic nie wnosi do sztuki filmowej, a także nie stanowi wysokogatunkowej rozrywki.

Tak więc, jeszcze raz proszę osoby, które wysoko oceniły film o choćby kilku-zdaniową wypowiedź na temat tego co im się tak bardzo w tej produkcji podobało.

redcode

oceniłam dość wysoko, bo lubię oryginalne, przerysowane historie i motyw zemsty.
szerokie nawiązanie do kina azjatyckiego i chwilami "opasłe" dialogi w ogóle mnie nie drażnią.
sama historia czy efekty "specjalne" mogą się nie podobać, ale nie wierzę, że oglądając nie zauważyłeś doskonale dobranej obsady i muzyki.
to też składa się na sukces filmu.
do sztuki filmowej może nic nie wnosi, bo reżyser czerpie inspiracje z kina azjatyckiego, a tam wszystko już było.
o gustach się nie dyskutuje. tym bardziej nie na takich forach :) gdzie już nie raz zostałam objechana za zbyt niskie ocenienie filmów o wampirach czy o zombie, więc nie będę się bardziej rozwijać, bo pisałabym o rzeczach oczywistych, które ty też w filmie widziałeś, ale ci się nie podobały a mi tak. proste.

redcode

kicz i tandeta w filmach tarantino jest sprzedawana w ładnym opakowaniu. ale przynajmniej nikt nam nie wmawia, że miało być inaczej. można się oburzyć, że uma zabija sama setki przeciwników, a krew tryska pod sam sufit, ale czy nie taki był zamiar? przecież tak też się robi filmy. mam dość wszechobecnych w telewizji filmów sensacyjnych z brucem willisem czy mattem semonem, albo komedii romantycznych z hollywoodzkimi gwiazdkami. żeby znaleźć coś lepszego trzeba szukać głębiej. ja trafiłam na filmy tarantino i kupuję to. mimo, że inne wysoko oceniane przeze mnie filmy są z zupełnie innej beczki.

użytkownik usunięty
redcode

Zgadzam się! Ta walka z murzynką sprawiła, że dałem 4 gwiazdki, ale ogolnie to nuda. Liczylem na cos lepszego. Nie poleciłbym komus, ktop chciałby obejrzeć ciekawy film.

ocenił(a) film na 9
redcode

1. Dialogi - są inne niż w czterech pancernych
2.Świetnie dobrana muza
3.Leoneoski klimat (S.Leone)
4.Asian camera - w innym stylu


redcode

Podejrzewam, że nic, ale jak zlecą się fani Q to rozpocznie się festiwal frazesów typu "wybitne dzieło", "celowy kicz", "tak wygląda kino azjatyckie, ty tego nie potrafisz pojąć swoim małym móżdżkiem!", "Nie ogarniasz wielkości Quentina idioto!" i inne tego typu.

redcode

Ścieżka dźwiękowa chociażby

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones